Studenti u blokadi najavili su skup u Beogradu za 23. maj. Oni su na društvenim mrežama objavili da će skup biti na Slaviji tog dana i poručili: „Ovo je grad u kome nema razloga da 23. maja budeš sam u njemu“.

Studenti u blokadi pozivaju na skup 23. maja na Slaviji

[featured_caption]

Prethodnih nedelja studenti su uz parolu „Studenti pobeđuju“ najavljivali i skup, ali bez detaljnih informacija.

Podsećamo, prošle godine je 15. marta na Slaviji održan jedan od najvećih protesta ikada u Srbiji.

Prema proceni Arhiva javnih skupova, organizacije koja se bavi procenjivanjem broja učesnika na skupovima, na tom protestu je bilo između 275.000 i 325.000 ljudi, uz mogućnost da je broj učesnika bio i veći.

Ova organizacija tvrdi da je u pitanju najveći protest u istoriji Srbije.

MUP je, s druge strane, tvrdio da je na vrhuncu skupa bilo oko 107.000 učesnika.

Studenti su prošle godine organizovali veliki protest i 28. juna u Beogradu na Slaviji. Arhiv javnih skupova procenio je tada da je skupu prisustvovalo oko 140.000 ljudi, dok je policija tvrdila da je tada na ulici bilo 36.000 osoba.

A.T.


Warning: Undefined variable $post in /home/masinars/dev.masina.rs/wp-content/plugins/gp-premium/elements/class-hooks.php(215) : eval()'d code on line 6

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/masinars/dev.masina.rs/wp-content/plugins/gp-premium/elements/class-hooks.php(215) : eval()'d code on line 6
Prethodni članak

Dvojici aktivista presretnute flotile za Gazu Izrael produžio pritvor, štrajkuju glađu 

„Njihova strategija je narodna tragedija“: Protest u Loznici 9. maja

Sledeći članak