Stanovnici naselja Radiofar u Surčinu, bez vode
Stanovnici naselja Radiofar, u Surčinu, nisu priključeni na gradski vodovod i nemaju rešeno pitanje pijaće vode, što Centar za lokalnu samoupravu (CLS) smatra neprihvatljivim i nehumanim. CLS zahteva da se ovo naselje priključi gradskom vodovodu jer je, kako kažu, „sramota da u blizini lokacije EXPO 2027 ima naših sugrađana koji nemaju pijaću vodu“.