Stanovnici naselja Radiofar u Surčinu, bez vode

Cisterna sa pijaćom vodom

Stanovnici naselja Radiofar, u Surčinu, nisu priključeni na gradski vodovod i nemaju rešeno pitanje pijaće vode, što Centar za lokalnu samoupravu (CLS) smatra neprihvatljivim i nehumanim. CLS zahteva da se ovo naselje priključi gradskom vodovodu jer je, kako kažu, „sramota da u blizini lokacije EXPO 2027 ima naših sugrađana koji nemaju pijaću vodu“.

Meštani naselja u Surčinu traže izgradnju vodovodne mreže

Cisterna sa pijaćom vodom

Radiofar i dalje nema ispravnu pijaću vodu, tvrde meštani ovog surčinskog naselja, zbog čega je pokrenuta peticija za izgradnju vodovodne mreže. Lokalno stanovništvo je, kaže za Mašinu meštanin Radiofara i aktivista Nikola Tamburić, ponovo uznemirilo najnovije ispitivanje uzoraka vode, koje je pokazalo da je ona rizična po zdravlje ljudi i da nije bezbedna za korišćenje u domaćinstvu.